1. Życie i twórczość Zdzisława Beksińskiego - zwiedzanie ekspozycji, mające na celu przybliżenie najważniejszych wątków biograficznych oraz zaakcentowanie kolejnych okresów w twórczości (z rozróżnieniem na stosowane przez artystę techniki plastyczne); ekspozycja wzbogacona jest o prezentacje multimedialne.

2. Przemiany formalne i ikonograficzne w malarstwie ikonowym na przestrzeni wieków - zwiedzanie ekspozycji w zamku: Sztuka cerkiewna XV-XIX w. z objaśnieniem podstawowej terminologii, specyfiki sztuki kościoła wschodniego oraz najważniejszych przedstawień w ikonografii.

3. Rzeźba i malarstwo doby renesansu na przykładzie wybitnych dzieł sztuki polskiej i europejskiej - lekcja omawia ogólne tło rozwoju epoki, miejsce artysty renesansowego w społeczeństwie; koncentruje się głównie na dziełach genialnych przedstawicieli "złotego okresu", krótko analizując także twórczość prekursorów stylu oraz twórców manierystycznych - prezentacja

4. Światło i kolor - rewolucja impresjonizmu francuskiego - lekcja omawia istotne założenia malarstwa impresjonistycznego, jego przełomowe znaczenie dla całej sztuki europejskiej oraz twórczość najważniejszych przedstawicieli kierunku, także w Polsce - na tle wybranych nurtów sztuki XIX i XX w. - prezentacja.

5. Charakterystyka najważniejszych gatunków w malarstwie (portret, pejzaż, martwa natura itp.) i różny sposób ich realizacji na przestrzeni wieków - prezentacja.

6. Secesja w architekturze, malarstwie i sztuce użytkowej (w tym: oblicza sztuki Stanisława Wyspiańskiego) - lekcja akcentuje cechy stylistyczne secesji, podparte licznymi przykładami dzieł architektury i malarstwa w Polsce i za granicę, ze szczególnym uwzględnieniem plastycznej działalność wybitnego polskiego twórcy - prezentacja.

7. Wokół sztuki baroku (rzeźba, malarstwo) - zarys ogólnych cech stylistycznych na przykładach dzieł najwybitniejszych przedstawicieli epoki - prezentacja.

8. Wokół Ećole de Paris - lekcja omawia twórczość artystów tworzących we Francji w I poł. XX w., ze szczególnym uwzględnieniem dzieł znajdujęcych się w zbiorach muzealnych - prezentacja.

9. Różne oblicza sztuki XX wieku - lekcja przybliża na licznych przykładach różnorodność tendencji artystycznych sztuki współczesnej - zarówno w Polsce jak i Europie - prezentacja.

10. Vincent van Gogh - życie i dzieła - lekcja prezentuje biografię i twórczość jednego z najwybitniejszych artystów sztuki nowoczesnej, w konfrontacji z innymi współczesnymi mu artystami.

Prowadząca mgr Dorota Szomko-Osękowska

Informacje podstawowe

Szanowni Państwo,
informujemy, że 6 i 7 kwietnia 2023 ekspozycje w naszym muzeum czynne będą od godz. 9:00 do 15:00.
W okresie Świąt Wielkanocnych (8-10 kwietnia br.) muzeum będzie nieczynne.
W poniedziałki 17 i 24 kwietnia br. ekspozycje w naszym muzeum będą niedostępne dla zwiedzających. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Godziny otwarcia:

od 2 listopada do 31 marca
pon. 8:00 – 12:00
wt. 9:00 – 17:00
śr. 9:00 – 17:00
czw. 9:00 – 15:00
pt. 9:00 – 15:00
sob. 9:00 –15:00
niedz. 9:00 – 15:00

 

od 1 kwietnia do 31 października
pon. 8:00 – 12:00
wt. 9:00 – 17:00
śr. 9:00 – 17:00
czw. 9:00 – 17:00
pt. 9:00 – 17:00
sob. 9:00 – 17:00
niedz. 9:00 – 17:00

 

Bilety:

normalny – 22 zł
ulgowy – 15 zł
rodzinny 2+1 – 56 zł
rodzinny 2+2 – 68 zł
rodzinny 2+3 i więcej – 78 zł
audioprzewodnik – 12 zł
tutaj instrukcja obsługi audioprzewodnika...
przewodnik w języku polskim – 60 zł
przewodnik w języku angielskim, francuskim lub niemieckim – 75 zł
(po wcześniejszym ustaleniu w kasie 
lub tel. + 48 13 46 306 09 wew. 35)

Ulgowe bilety dla uchodźców z Ukrainy więcej tutaj...

 

Rezerwacje przewodników (oprowadzanie indywidualne i grupowe) prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kasa muzeum nie prowadzi sprzedaży biletów on-line.

 

W muzeum funkcjonuje winda i toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

 

JAK DO NAS DOJECHAĆ? GDZIE SPAĆ?...  Więcej o możliwościach dojazdu i zakwaterowania

 

© Muzeum Historyczne w Sanoku jest wyłącznym posiadaczem praw autorskich do dzieł Zdzisława Beksińskiego

Polecamy

Nasza strona na Facebooku  Nasz kanał na Youtube Nasze konto na Instagramie
 

  

 

Deklaracja dostępności Muzeum Historycznego w Sanoku  

 

Zdzisław Beksiński ‒ desamodern.pl ‒ nowoczesne grafiki w limitowanych edycjach z certyfikatem autentyczności sprzedaż...

 
 

Kup reprodukcję obrazu Beksińskiego

 

Polecamy
Portal Muzeum Dziedzictwa Kresów
Dawnej Rzeczypospolitej

 
https://kresymuzeum.pl/pl/strona-glowna
 

 

Wydarzenia