b_699_0_16777215_00_images_stories_dofinansowanie.jpg

 

W dniu 09.02.2010 r. Muzeum Historyczne w Sanoku zawarło umowę z Zarządem Województwa Podkarpackiego o realizację zadania pn. Dobudowa skrzydła do zamku w Sanoku - I etap rozbudowy Muzeum Historycznego w Sanoku.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje:

1) dobudowę (odbudowę) południowego skrzydła zamku w Sanoku (istniejącego w dawnych wiekach)

2) dostosowanie piwnic istniejącego obiektu zamku do pełnienia całorocznej funkcji ekspozycyjnej

3) rozbudowę instalacji c.o. w istniejącym obiekcie zamku

4) wytyczenie szlaku "Prawem i lewem po ziemi sanockiej" (etap I z Sanoka do Dydni), którego główną atrakcję stanowić będzie zamek w Sanoku.

Najważniejszym zadaniem w ramach realizacji projektu jest dobudowa skrzydła do zamku w Sanoku, w którym mieścić się będzie Galeria Zdzisława Beksińskiego.

Jest to historyczny moment nie tylko dla Muzeum, ale również dla mieszkańców Sanoka i regionu. Region ten utożsamiany jest ze sztuką Zdzisława Beksińskiego. W roku rozpoczęcia inwestycji polegającej na dobudowie skrzydła, które nazwane zostanie imieniem Artysty - przypada 5-ta rocznica śmierci Malarza.

Realizacja projektu nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 Priorytet VI Turystyka i kultura.

Wartość całości projektu wynosi: 5 023 332,40 zł, w tym wysokość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 3 000 000, 00 zł.

O postępach realizacji projektu informować będziemy na bieżąco.

Information

Due to exercises by uniformed and civilian services as part of the Alert MCI 2025 exercise at the Royal Castle in Sanok, the Historical Museum in Sanok will be closed on November 19 (Wednesday). Access to the courtyard of the Royal Castle in Sanok will be restricted from 7:00 a.m. to 3:00 p.m.

 

Opening hours:

16 April to 15 November 

Mon 8am - 12pm 
other days of the week 9am - 5pm

 

16 November to 15 April

Mon 8am  - 12pm 
Tues - Fri 9am - 4pm
Sat - Sun 9am - 3pm
 

Free admission on Mondays

 

Tickets:
Regular fee – 29 PLN
Reduced fee – 19 PLN
Family 2+1 – 72 PLN
Family 2+2 – 88 PLN
Family 2+3 and more – 100 PLN
Ticket for 1 temporary exhibition (for people who do not visit permanent exhibitions) – PLN 5
Audio Guide – 12 PLN

here is the instruction manual for the audioguide...

Guided tour in Polish – 100 PLN
(1 guide can guide a group of up to 25 people)

Guided tour in English, French or German is available for ordering at the ticket office or by phone + 48 13 46 306 09, ext. 35, fare – 150 PLN
All reservations e-mail: rezerwacja.mhs@interia.pl

© The Historical Museum in Sanok is the exclusive owner of copyrights of Zdzisław Beksiński's works 

We recommend

shop

 

Events